четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Исчезнаа девојка од Велес и маж од Ботун

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

полиција

Последни вести

Во полицијата како исчезнати се пријавени 22-годишна девојка од Велес и 48-годишен маж од село Ботун, општина Дебрца.

Во СВР-Охрид, денеска А.А.(19) пријавила дека на 3 јуни годинава од домот излегол нејзиниот татко Р.А.(48), упатувајќи се кон село Ботун за да собира печурки, кој не се вратил.

Како што информира денеска МВР, на 2 јуни годинава во СВР-Велес Д.Ѓ.(56) пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата ќерка Е.Ѓ. (22).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

Најчитани вести