четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 9

Девојка паднала во провалија на Галичица

Дваесет и едно годишната Н.Џ. од охридско Пештани вчера попладнето паднала во провалија на планината Галичица.

галичица

Поврзани вести

Од полицијата информираат дека девојката со нејзиниот пријател се движела низ планината, кога после местото викано Корита се лизнала и паднала во провалија.

На местото веднаш излегле Итна медицинска помош и противпожарна екипа, по што девојката е извлечена и однесена во медицинскиот центар во Охрид каде се наоѓа надвор од животна опасност.

Најчитани вести