понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Девојка починала за време на пластична операција

doctoorr

Последни вести

Девојката веќе еднаш била на пластична операција на истата клиника правела липосукција, а овој пат сакала да направи корективен зафат на задникот.

Новиот козметички зафат не го преживеала, пренесува Дејли мејл.

Докторот Сомбоп Саенсири кој требало да ја изврши операцијата е уапсен.

Во тек ќе биде и истрага за да се провери дали бил квалификуван за такви операции, а се истражува дали клиниката имала опрема за оживување на пациенти во случаи слични на овој.

Телото на несреќната девојка е пренесено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести