вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Девојка повредена во експлозија на непозната направа во Прага

По 17.00 часот на телефонската линија за итни повици беше јавено дека во близина на Карловиот плоштад една 16-годишна девојка е повредена по детонација на досега непознат предмет, соопшти чешката полиција.

направа

Поврзани вести

Како што јави дописникот на МИА од Прага, девојката нема потешки повреди и не е одведена во болница, а пиротехничари и полиција се наоѓаат на местото на настанот.

Најчитани вести