среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Девојка причина за братоубиство во Хрватска

kafanatepacka

Последни вести

Го убил сопствениот брат. Страшна трагедија ја потресе Хрватска. 21 годишниот Иван по бурна расправија со скршено стаклено шише му го исекол вратот на својот 24 годишен брат Зоран.

Во отсуство на официјални информации, хрватските медиуми шпекулират дека за убиството кое се случило околу 17:45 во местото Жупањ мотив била расправија поради девојка.

Ниту едно од момчињата од порано не им се познати на полицијата

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести