недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Вознемирувачко фото: Девојка се самозапали во Градскиот парк

devojka-se-zamozapali-vo-gradskiot-park copy

Поврзани вести

Девојка на возраст меѓу 25 и 30 години попладнево се самозапалила во Градскиот парк во Скопје.

Од МВР ја потврдуваат оваа информација, но повеќе детали најавуваат по завршување на увидот.

Засега не е познат идентитетот на девојката, а нема информации ниту од кои причини девојката се одлучила на ваков чекор.

На лице место во Градскиот парк, пристигнала екипа на Брза Помош, но лекарите не можеле да сторат ништо.

Девојка се самозапали во Градскиот парк, фото: Република

Девојка се самозапали во Градскиот парк, фото: Република

Била констатирана само смрт кај девојката .

Девојка се самозапали во Градскиот парк, фото: Република

Девојка се самозапали во Градскиот парк, фото: Република

Најчитани вести