вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Девојка во локва крв пронајдена под Бранков мост во Белград

brankov-most-foto-nebojsa-mandic-1406111140-539513

Последни вести

Непозната девојка со тешки повреди на главата легната во локва крв е пронајдена утрово околу 6:30 часот под Бранков мост во улицата Караѓорѓевиќ во Белград.

Случајни минувачи ја забележале повредената девојка и веднаш повикале итна помош. Девојката кога била пронајдена била во бессознание и веднаш била пренесена на Воено-медицинската академија.

Лекарите утврдиле дека девојката има тешки повреди на главата.

Најчитани вести