петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Девојка загина во сообраќајка кај Куманово

soobrakajna-nesreka

Поврзани вести

Дваесет и четиригодишна девојка од Куманово загина во сообраќајна несреќа што ноќеска се случи на регионалниот пат Куманово – Липково, информира денеска полицијата.

Несреќата се случила околу половина час по полноќ во селото Оризари кога Ф.М. (21) од Куманово возејќи „голф“ изгубил контрола над атомобил и удрил во далновод. При несреќата поради тешки повреди починала сопатничката Гиљсен М..

Возачот исто така е повреден и од кумановската болница поради сериозноста на повредите е префрлен на лекување во Клиничкиот центар во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести