вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Девојката тешко повредена на концерт во МКЦ, сместена на интензивна нега

urgenten

Поврзани вести

Девојката која беше повредена за време на концерт во МКЦ се наоѓа во одделот за интензивна нега во Ургентниот центар во Скопје.

Девојката била примена со повреди на главата. Поради природата на повредите била задржана на одделот за интензивна нега, под надзор на невро хирурзи.

Дваесет и петгодишната девојка, врз кој синоќа падна фан на групата Сепултура, според лекарите, е надвор од животна опасност.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести