среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Девојката во Сараќино, тетовско се самоубила

policija1-630x420_20131018211924 (1)

Последни вести

Утрово околу 10 часот, 21-годишната Сабина Алити била пронајдена во водите на Вардар во близина на нејзината семејна куќа во Сараќино. Ја нашле нејзиниот сосед и една година повозрасниот сопруг.

Исчезнала вчера околу 19 часот, откако нејзиниот сопруг се вратил од работа. Семејството во шок раскажува дека таа била вознемирена, затоа што сакала да оди во Германија кај нејзините родители, но во ниту еден момент не помислиле дека може да направи вакво нешто, особено затоа што била во петтиот месец од бременоста.

Направен е комплетен увид од страна на екипи на Секторот за внатрешни работи Тетово и лекар по судска медицина. По наредба на јавен обвинител, телото е предадено на обдукција, по што ќе се утврдат причините за нејзината смрт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести