петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Девојките соучеснички во убиството на Лука на ново сослушување

Двете девојки, кои тврделе дека не го познаваат, односно кобната вечер не го виделе Весовиќ кој е осомничен како главен помагач на бегалецот Миличевиќ, ќе бидат повикани да го идентификуваат помеѓу повеќе лица.

devojki

Последни вести

Во Третото основно тужителство во Белград денеска повторно ќе бидат сослушани Тамара Богдановиќ и Милица Новаковиќ, кои заедно со бегалецот Марко Миличевиќ биле во “мини кантримен” – от  кога на 25. јули на Бранковиот мост го удрил Лука Јовановиќ, кој подоцна почина.

– Богдановиќ и Новаковиќ ќе бидат повторно испрашувани на нивно барање и ќе видиме дали ќе кажат нешто ново, изјави за Танјуг тужителот Борис Павловиќ.

Тој додадал дека утре повторно ќе се изврши препознавање на осомничениот Братислав Весовиќ.
Двете девојки, кои тврделе дека не го познаваат, односно кобната вечер не го виделе Весовиќ кој е осомничен како главен помагач на бегалецот Миличевиќ, ќе бидат повикани да го идентификуваат помеѓу повеќе лица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести