понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Џерард недостапен во следните четири недели

gerard

Поврзани вести

Клупскиот доктор на англискиот премиерлигаш Ливерпул потврди дека последната повреда на капитенот, Стивен Џерард е од посериозна природа и истата бара мирување во следните четири недели.

Искусниот играч за врска се повреди на последниот првенствен натпревар против екипата на Вест Хем, а по натпреварот лекраскиот тим на „црвените” потврди дека Џерард го повредил бунтиот мускул.

Капитенот на Ливерпул сигурно ќе ги пропушти првенствените натпревари против екипите на Тотенхем, Чезли, Манчестер Сити, Кардиф и Хал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести