Спорт

Џерард недостапен во следните четири недели

Џерард недостапен во следните четири недели

Клупскиот доктор на англискиот премиерлигаш Ливерпул потврди дека последната повреда на капитенот, Стивен Џерард е од посериозна природа и истата бара мирување во следните четири недели.

Искусниот играч за врска се повреди на последниот првенствен натпревар против екипата на Вест Хем, а по натпреварот лекраскиот тим на „црвените” потврди дека Џерард го повредил бунтиот мускул.

Капитенот на Ливерпул сигурно ќе ги пропушти првенствените натпревари против екипите на Тотенхем, Чезли, Манчестер Сити, Кардиф и Хал.