петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Ди Канио не сака никаков контакт со Лотито

paolo di kanio

Поврзани вести

Контроверзниот италијански стручњак, Паоло ди Канио, на најоригинален начин објасни зошто не е заинтересиран за тренерската функција во редовите на римскиот калчолигаш Лацио.

Веднаш по првенствениот натпревар против екипата на Верона, раководните лица на Лацио го отпуштија познатиот швајцарски стручњак, Владимир Петковиќ, со образложение дека последните резултати во националниот шампионат се неприфатливи и дека се незадоволни од моменталната позиција на табелата.

„Јас, тренер на Лацио? Никогаш во мојот живот или попрецизно кажано, се додека Клаудио Лотито седи во претседателската фотеља. Не ми се допаѓа таа личност, јас тоа не го кријам, не станува збор за некаква тајна”, изјави Ди Канио.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести