недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Ди Мариа ќе игра против Германија

Агентот на репрезентативецот на Аргентина, Анхел ди Мариа, Еугенио Лопез, потврди дека неговиот клиент се уште има болка во повредениот бутен мускул но и дека е можно да биде во комбинација за финалниот натпревар против селекцијата на Германија.

DI MARIA IGRA

Последни вести

Агентот на репрезентативецот на Аргентина, Анхел ди Мариа, Еугенио Лопез, потврди дека неговиот клиент се уште има болка во повредениот бутен мускул но и дека е можно да биде во комбинација за финалниот натпревар против селекцијата на Германија.
“Да, веќе почна процесот на рехабилитација, но нема простор за никаков ризик. Беа применети и матични клетки со цел да се забрза процесот на рехабилитација. Анхел сака да биде дел од финалниот натпревар, сака да игра по секоја цена. Ќе даде се од себе во следните неколку ден. Сепка, последниот збор ќе го има селекторот на Аргентина, Алехандро Сабела, од него зависи дали Анхел ќе биде во почетниот состав или финалниот натпревар ќе го започне од клупата за резервни фудбалери”, изјави Лопез.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести