Спорт

Ди Мариа се фати за генеталиите и покажа колку му значат фановите на Реал (М)

Ди Мариа се фати за генеталиите и покажа колку му значат фановите на Реал (М)

Освен по убедливата победа на домаќинот од 3:0, првенствениот дуел помеѓу Реал (М) и Селта од Виго ќе биде запаметен и по скандалозниот потег на аргентинскиот интернационалец, Анхел ди Мариа.

Пред да биде заменет, Ди Мариа доби хор од свирежи, кои беа упатени од најверните фанови на Реал (М), а на таквата нивна реакција, крилниот напаѓач одгповори со тоа што се фати за генеталиите.

„Искрено, не ја видов неговата реакција. Јас го заменив затоа што бев убеден дека подобро ќе функционираме со неколку нови и свежи фудбалери. Ако направил така, тогаш навистина погрешил. Но, „Сантијаго Бернабеу“ му свиреше и мислам дека тоа воопштно не е оправдано. Животот оди понатаму”, изјави тренерот на Реал (М), Карло Анчелоти.