четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Ди Мариа заслужено МВП во финалниот натпревар

Овие денови се чуствував како дома, постигнав многу работи во дресот на Бенфика, ми беше чест да се вратам на овој стадион и да остварам нов успех во својата кариера“, изјави репрезентативецот на Аргентина.

DI MARIA MVP FINALE

Поврзани вести

Сосема заслужено, аргентинскиот интернационалец од редовите на Реал (М), Анхел ди Мариа е прогласен за МВП на финалниот натпревар, а веднаш откако го подигна драгоцениот пехар, крилниот напаѓач изјави дека успехот има уште поголемо значење затоа што е остварен на стадионот на Бенфика, на истиот стадион на кој има одиграно неколку одлични сезони во дресот на Бенфика.

„Уживање е да се освои трофејот што отсекогаш сум го сонувал. Среќен сум за себе, за тимот, за навивачите,  се жртвувавме во текот на целата година и ова е нашата награда. Овие денови се чуствував како дома, постигнав многу работи во дресот на Бенфика, ми беше чест да се вратам на овој стадион и да остварам нов успех во својата кариера“, изјави репрезентативецот на Аргентина.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести