петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Луј Ван Гал реши дека Ди Марија треба да биде драстично казнет – 4.300.000 евра

Трансферот на аргентинскиот репрезентативец Анхел Ди Марија во ПСЖ е речиси завршена работа, но токму тоа "речиси" ќе го чини сопственикот на "светците" 4.300.000 евра.

Ниту казната од над 4 милиони евра нема да биде пречка за трансферот на Ди Марија во ПСЖ

Ниту казната од над 4 милиони евра нема да биде пречка за трансферот на Ди Марија во ПСЖ

Поврзани вести

Имено, раководството на ПСЖ го договори трансферот на Ди Марија за сума од 61.500.000 евра, но оваа првична цена која шампионот на Франција требаше да ја плати ќе биде зголемена на речиси 66.000.000 евра.

Не е тајна дека Аргентинецот замина во Доха на лекарски прегледи, но за време на престојот направи катастрофална грешка. Ди Марија се сликаше со синот на Насер ал Келаифи, а детето веднаш се пофали на социјалните мрежи.

Оваа слика вреди 4.300.000 евра

Оваа слика вреди 4.300.000 евра

Сепак, аргентинскиот ас во Доха бил без дозвола од клубот, а менаџерот на Јунајтед, Луј Ван Гал реши дека Ди Марија треба да биде драстично казнет, ни помалку ни повеќе – 4.300.000 евра.

Тоа е всушност еден вид ултиматум и за раководството на ПСЖ, бидејќи доколку не ја исплатат казната на нивната нова аквизиција, трансферот нема да се реализира.

Како и да е, парите не се проблем за Ал Келаифи, така што оваа сума сигурно нема да биде пречка за овој трансфер, па се очекува следните денови Ди Марија и официјално да стави потпис на договор со “светците”.

Најчитани вести