недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ди Марија се сели во Манчестер Јунајтед

15.08dima1-500x330

Последни вести

Фудбалскиот интернационалец од Аргентина Ди Марија, од Реал Мадрид се пресели во редовите на Манчестер Јунајтед.

Фудбалерот од средниот ред е во тренинг полигонот на клубот во Керингтон, а медиумите од Англија тврдат дека е подготвен да стави потпис на вносниот договор со Јунајтед.

Составот на Луи ван Гал за Ди Марија ќе издвои 60 милиони фунти, додека мадриѓаните ќе бидат и побогати ако фудбалерот ја освои Златната топка.

Со ова Ди Марија ќе биде најскапиот фудбалер на Островот на сите времиња, затоа што Челзи го доведе Фернандо Торес за 63 милиони евра.

Фудбалскиот репрезентативец на „Гаучосите“ ќе заработува по 200 илјади фунти седмично, тврдат медиумите.

Ди Марија со ова ќе биде вториот најплатен фудбалер на „Олд Трафорд“, подобро заработува Вејн Руни.

Јунајтед во своите редови, заедно со Аргентинецот, ги доведе и Маркос Роха, Андер Ерера, како и Лук Шо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести