вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дибиров до 2020 година во Вардар

dibirov

Последни вести

Најдобриот ракометар на македонскиот ракометен шампион РК Вардар, Тимур Дибиров, го продолжи договорот со црвено-црните до 2020 година.

Договорите со Вардар ги продолжија и Алем Тоскиќ, потпишувајќи нов двегодишен договор (на 1+1 година), како и Илија Абутовиќ и Игор Карачиќ кои ќе бидат црвено-црни до 2017 и Страхиња Милиќ до 2019 година.
Во женскиот тим на Вардар уште две години ќе останат Андсреа Лекиќ, Јованка Радичевиќ, Маја Зебиќ, Алисон Пино, Амандин Лејно и Сираба Дембеле. Голманката Ина Суслина го продолжи договрот до 2018 година. Нов договор со траење до 2017 година потпиша и Татјана Хмирова.

Од следната сезона женскиот тим на Вардар ќе биде засилен и со уште две ракометарки Хрватката Андреа Пенезиќ, која потпиша на една година со можност за продолжување и Словенката Барбара Лазовиќ, која се обвраз на две години со можност за продлжување на уште една година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести