понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дибиров и Лазаров продолжуваат со одличните голгетерски партии

лазаров

Поврзани вести

И по четвртото коло во групната фаза од Лигата на шампионите, Тимур Дибиров и Кире Лазаров се наоѓаат на врвот помеѓу најдобрите стрелци.

Дибиров одигра одличен натпревар за Вардар на гостувањето кај Монпеље постигнувајќи 9 погодоци, па сега со вкупно 31 гол се наоѓа на третото место на оваа листа.

Лазаров пак има вкупно 26 гола, рачунајќи ги и вчерашните пет против тимот на Колдинг, и е на делба на шестото место со Миха Зарабец, најдобриот играч на Целје.

ТОП-10 СТРЕЛЦИ ВО ЛШ

Момир Илиќ (Веспрем) 33

Деан Бомбач (Пик Сегед) 32

Тимур Дибиров (Вардар) 31

Матје Гребиј (Монпелје) 31

Жолт Балог (Пик Сегед) 29

Кирил Лазаров (Барселона) 26

Милош Зарабец (Целје) 26

Томас Могенсен (Фленсбург) 25

Микел Хансен (ПСЖ) 24

Немања Зеленовиќ (Висла) 24

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести