четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Дибиров и Лазаров во Ол – Стар тимот на ЛШ

dibirov

Последни вести

Европската ракометна федерција (ЕХФ) го објави Ол стар тимот на Лигата на шампионите за сезоната 2013/14. Во идеалниот тим се најдоа капитенот на македонската ракометна репрезентација и играч на Барселона Кирил Лазаров, како и левото крило на Вардар, Тимур Дибиров.

Во идеалниот тим место обезбедија следниве вракометари:

Лево Крило – Тимур Дибиров (РК Вардар)
Лев Бек – Момир Илиќ (Веспрем)
Пикер – Ренато Сулиќ (Веспрем)
Центарен Бек – Микел Хансен (ПСЖ)
Десен Бек – Кирил Лазаров (Барселона)
Десно Крило – Лук Абало (ПСЖ)
Голман – Никлас Ландин (Раин – Некер Ловен)
Најдобар дефанзивец: – Иштван Шух (Веспрем)

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести