четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Дибиров и Вугринец во тимот на колото

phoca_thumb_l_DEN_1903

Последни вести

Одличните игри на ракометарите на Вардар и на Металург во 1/8 финалето во Лигата н шампионите не останаа незабележани, па така во тимот на колото се најдоа по еден играч од двата тима.

На позицијата лево крило е избран Тимур Дибиров од Вардар (постигна 9 голови со Хамбург), а на позицијата десен бек е Ренато Вугринец од Металург (постигна 13 голови против Колдинг).

Тим на колото (прв осминафинален натпревар):
лево крило – Тимур Дибиров (Вардар), 
лев бек – Мариуш Јуркевич (Висла), 
среден бек – Стас Скубе (Горење), 
десен бек – Ренато Вугринец (Металург), 
десно крило – Штефан Шродер (Хамбург), 
пивот – Ренато Сулиќ (Веспрем) и 
голман – Славомир Шмал (Киелце).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести