петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Диего Коста ги сака сите можни трофеии

DIEGO KOSTA SITE TROFEII

Поврзани вести

Најскапата летна аквизиција на лондонскиот премиерлигаш Челзи, новопечениот репрезентативец на Шпанија, Диего Коста, вети дека ќе даде се од себе во новата клупска сезона, дека ќе бори за секоја топка со цел да ја исполни зацртаната цел, освојување на што е можно повеќе трофеи.

„Каква е мојата порака до најверните фанови на Челзи? Можат да бидат убедени дека јас ќе дадам се од себе за овој клуб, дека ќе се борам за секоја топка и се со цел, Челзи да освои што е можно повеќе трофеии во новата клупска сезона. Јас сум дел од една фантастична група со фудбалери, која сака да ги израдува најверните фанови, која сака да слави во сите можни натпреварувања. Ќе се бориме за сите трофеии”, изјави Коста.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести