петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Диего Лопез потпишува за Милан

Diego Lopez

Поврзани вести

Сега веќе поранешниот голман на Реал Мадрид кој две години беше прв избор на тренерите на „кралскиот“ клуб ќе ги засили редовите на седумкратниот европски шамион Милан.

Управата на Реал утринава постигна договор со потпретседателот на Милан Андриано Галијани за трансфер на одличниот голман.

По доаѓањето на Кејлор Навас во Реал Мадрид, управата мораше да се ослободи од еден од двајцата голмани, Икер Касилјас или Диего Лопез. Изборот падна на Лопез кој треба во новиот клуб да заработува околу 2,5 милиони евра по сезона.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести