четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе продолжи во јануари

dacic-taci

Поврзани вести

Дијалогот меѓу Белград и Приштина ќе продолжи во јануари, изјавил премиерот на Србија, Ивица Дачиќ, пренесе српската агенција „Бета“.

Според Дачиќ се’ уште не е одреден датумот за следниот круг на преговори, но не е исклучена можноста со косовскиот премиер Хашим Тачи, да се состанат на 17 јануари.

На следната средба двајцата ќе разговараат за формирање на Здружението на српските општини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести