понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ДИК ги потврди сите пратенички листи

DIK

Поврзани вести

Државната изборна комисија на вечерашната седница ги утврди и четирите листи за кандидати за пратеници на СДСМ и листите на Социјадемократската партија на Македонија.

Овие две партии до ДИК во рок од 48 часа ги доставија сите неопходни документи за утврдување на нивните кандидатски листи.

Со ова, Државната изборна комисија ги утврди сите 14 поднесени листи за пратеници на пет коалиции и партиите за претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 27 април.

Утре напладне во ДИК ќе се одржи жребување за редоследот на листите за кандидати за пратеници на избирачкото ливче

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести