сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

ДИК: Иванов 373.914, Пендаровски 264.659 гласа

ivpenda.jpg500

Поврзани вести

ДИК соопшти дека според првичните неофицијални податоци пристигнати до 23.30 часот, од 2964 избирачки места на кои се запишани 661.945 избирачи (53,22 отсто), претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“,Ѓорге Иванов доби 373.914 гласа, а Стево Пендаровски доби 264.659 гласа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести