понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ДИК: Излезноста до десет часот е 9,16 отсто

dik

Поврзани вести

Излезноста на денешните претседателски избори е 9,16 отсто, информираат од Државната изборна комисија.

Според досегашните податоци, кои што постојано се менуваат, најголема е излезноста во Прилеп, каде што до 10 часот гласале 15,43 отсто, потоа следат Битола со 13, Струмица со 10,81 и Штип со 13,94 отсто.

Меѓу општините со најмала излезеност, во овој период, се Арачиново со само 0,92 отсто, по нив следи Боговиње каде што досега правото на глас го искористиле 303 гласачи, а ниска излезност има и во општината Врапчиште со само 1,11 отсто до 10,45 часот.

Државната изборна комисија постојано ги ажурира податоците кои што пристигнуваат до нивиот информациски центар, и во реално време ги објавува тука.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести