среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

ДИК ја објави излезноста во Теарце до 17 часот

До 17 часот на избирачкото место 2011 во Теарце гласале 377 лица од вкупно запишаните 714, што значи дека излезноста на два часа до затворањето на гласањето изнесува 52,80 отсто, соопшти ДИК.

дик

Поврзани вести

Колку за споредба, на 11-ти декември излезноста до 17 часот беше 350 лица.

377

Најчитани вести