петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

ДИК ќе го утврдува редоследот на кандидатите на гласачкот ливче

DIK

Поврзани вести

Државната изборна комисија денеска преку ждрепка ќе го утврди редоследот на кандидатите за претседател на гласачкото ливче.

Ждрепката е закажана за 12 часот на јавна седница на ДИК. Минатата недела ДИК ги потврди претседателските кандидати така што на 13-ти април граѓаните ќе можат да бираат меѓу Ѓорге Иванов од ВМРО ДПМНЕ, Стево Пендаровски од СДСМ, Зоран Поповски од ГРОМ и Илијаз Халими од ДПА.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести