среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ДИК усвои упатство за референдумот за ГТЦ

gtc

Последни вести

Државната изборна комисија денеска усвои Упатство за претстојниот референдум во Општина Центар за изгледот на Градскиот трговски центар во Скопје.
Референдумот е закажан за 26 април, а според избирачкиот список 43.461 граѓанин на 78 избирачки места ќе можат да се изјаснат на референдумот.
Според претседателот на ДИК Никола Рилковски, оваа бројка би можела да се промени, имајќи го предвид јавниот увид што трае во текот на оваа недела.

Најчитани вести