петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

Диме Спасов меѓу граѓаните во Аеродром

20140410_105752

Поврзани вести

Кандидатот за пратеник од листата на кандидати за пратеници од Изборна Единица 1 од ВМРО-ДПМНЕ Диме Спасов, денеска оствари средби со граѓани на градскиот пазар во населба Аеродром.

Тој имаше можност директно да ги слушне мислењата на граѓаните за програмата на претстојните парламентарни избори, како и да одговори на бројните прашања од областа на социјалната заштита, предвидените политики за вработување и самовработување.

Средбите со граѓани, Спасов ќе ги остварува секојдневно и интензивно се со цел да се презентираат приоритетите на ВМРО-ДПМНЕ, но и да ги чуе размислувањата и идеите на граѓаните од првата изборна единица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести