петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Диме Спасов во посета на Битола и Кавадарци

Во Битола ќе се обрати на Kонференција организирана по повод Денот на ОН и ќе го отвори Инфо клубот во рамки на Правниот факултет.

dime_spasov

Последни вести

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов денеска ќе престојува во Битола и Кавадарци.

Во Битола ќе се обрати на Kонференција организирана по повод Денот на ОН и ќе го отвори Инфо клубот во рамки на Правниот факултет.

Во Кавадарци, министерот ќе го посети малиот групен дом.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести