петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Димески: За седум години „Телесмарт“ стана лидер во телекомуникациските услуги

„Телесмарт“ е компанија која обезбедува интернет конекција за македонските телекомуникациски оператори и држи околу 90 отсто пазарот. Компанијата оваа година прославува седум години од своето основање

Македонската компанија „Телесмарт“ која за задача има да обезбедува интернет врски и мрежни поврзувања за своите клиенти годинава прославува седум години од своето основање. Првиот човек на компанијата, Благојче Димески вели дека од скромните почетоци во 2007 година досега од компанијата успеале да направат успешен бренд и лидер во обезбедувањето на телекомуникациските услуги во земјава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести