четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Димитар Бербатов повторно ќе биде петел во Лондон

Dimitar Berbatov

Поврзани вести

Поранешниот репрезентативец на Бугарија и се уште фудбалер на лондонскиот премиерлигаш Фулам, Димитар Бербатов, најверојатно ќе биде последната зимска аквизиција на градскиот ривал Тотенхем.

Искусниот напаѓач најверојатно по пауза од неколку години повторно ќе се врати на „Вајт Харт Леjн”, а во обратната насока ќе се упати германскиот интернационалец Левис Холтби, кој во следните шест месеци ќе настапува како позајмен фудбалер на “Кревин Котиџ”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести