петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 64

Димитар Грабул елиминиран во Анталија

Македонскиот тенисер Димитар Грабул е елиминиран од ИТФ Фјучрсот во Анталија.

грабул

Поврзани вести

Тој беше поразен од седмиот носител на турнирот Кирил Дмитриев од Русија.

Дмитриев победи со 2:0 (6:2 , 6:4), па така Русинот ги продолжува натпреварите на турнирот во Анталија, каде наградниот фонд изнесува 10.000 долари.

Грабул доживеа елиминација и на натпреварите во двојки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести