петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Димитриев ќе оствари средба со Коѕиас

dimitriev

Последни вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев ќе оствари средба Никос Коѕиас, министер за надворешни работи на Република Грција.

Средбата ќе се одржи во Владата на Република Македонија.

Најчитани вести