петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Димитриев ќе се сретне со литванскиот колега Величка

emil dimitriev

Поврзани вести

Заменик-министерот за одбрана Емил Димитриев денеска ќе се сретне со делегација од Министерството за национална одбрана на Република Литванија предводена од неговиот колега, заменик-министерот за одбрана Маријус Величка.

На средбата ќе присуствува и државниот секретар во МО Сашо Стефаноски.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести