петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Димитриев на свеченото отворање на „Десет дена Крушевска Република“

dimitriev-vo-petrovec

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија Емил Димитриев, денеска ќе присуствува на свеченото отворање на манифестацијата „Десет дена Крушевска Република“.

Настанот ќе се одржи кај месноста Гумење, во Крушево со почеток во 20:30 часот.

Најчитани вести