сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Димитриев се сретна со претседавачот на БиХ, Иваниќ

Соговорниците ги поздравија билатералните односи кои се карактеризираат со континуиран дијалог на највисоко ниво меѓусебно почитување и пријателство.

dimitriev-2-1

Поврзани вести

Претседателот на Владата на Република Македонија, Емил Димитриев, во средата во Скопје оствари средба со претседавачот на БиХ, Младен Иваниќ.

Соговорниците, како што соопштуваат од владината прес-служба, ги поздравија билатералните односи кои се карактеризираат со континуиран дијалог на највисоко ниво меѓусебно почитување и пријателство.

На средбата е изразена заложба за унапредување на економската соработка, како и за можноста за воспоставување авионска линија меѓу Скопје и Сараево за што во следниот период ќе продолжат дискусиите на ниво на министерства.

Најчитани вести