петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Димитров: Секогаш кога ќе се јави вистинска македонска опција, изложени сме на сите можни атаци

bato500

Последни вести

За актуелната политичка состојба во државата зборуваше на трибина на Граѓанското движење за одбрана на Македонија-(ГДОМ), синоќа, во големата сала во  Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмица говореше и Братислав Димитров.

Според него потпишаниот договор за надминување на политичката криза од страна на 4-те лидери на полититчките партии, за кој како гаранти се јавуваат амбасадорите на ЕУ и САД, само е предвесник за излез од наметнатата криза. Опозицијата, нагласува Димитров е една очајна група на луѓе која навистина не знае што прави.

-Во цел тој процес, премиерот Никола Груевски покажа голема рационалност и како и до сега го слушаше гласот на народот, со што јасно докажа кој е кој во Македонија. Секогаш кога ќе се јави некоја автентична, вистинска македонска опција, секогаш и од внатре и од надвор изложени сме на сите можни атаци, загрози, подметнувања и разни валкани игри, рече Димитров.

Најчитани вести