Димовски: Десоросоизација е враќање на демократијата на граѓаните

Десоросоизација е враќање на демократијата на граѓаните… напиша на својот ФБ профил пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

-Сорос е соработник на фашистите во прогонот врз Евреите и сите други кои завршувале низ концентрационите логори… Десоросоизација е дефашизација… Десоросоизација е враќање на демократијата на граѓаните… Десоросоизација е глобален процес кој започнува во МК, САД и во повеќе држави низ ЕУ… Панама-ликс потврди дека Сорос заработувал крвави пари од трговија на црно со оружје низ светот. Медиумите и НВО-та што се финансираат со тие пари, трошат крвави пари…, напиша Димовски.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.