Македонија,Политика

Димовски: Гласот за Заев и помалите политички партии ќе биде глас за рушење на Македонија

Димовски: Гласот за Заев и помалите политички партии ќе биде глас за рушење на Македонија

На овие избори не гласаме само за Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, гласаме за унитарна, суверена, независна Македонија, порача од Штип Илија Димовски, носител на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ во ИЕ3.

-Сите членови на СДСМ добро да размислат дали сакат да ризикуваат и да ја коцкаат можноста и да создадеме проблем кој што децении нема да можеме да ги исправиме. Гласот за Заев и за помалите политички партии ќе биде глас за рушење, двојазичност, проширување на рамковен договор, рече Димовски.

Посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ја исправи историската неправда спрема источна Македонија со изградба на автопат, клиничка болница, државен универзитет.