вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 1

Димовски: Иако не ги сакаа изборите, тие ќе се случат во април

Димовски: Македонија ќе гласа, граѓаните ќе победат!

Димовски: Македонија ќе гласа, граѓаните ќе победат!

Поврзани вести

Иако не ги сакаа изборите, тие ќе се случат во Април! Тогаш ќе биде готово! Народот победува!. Ова го напиша на својот ФБ профил координаторот на пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ, Илија Димовски.

dimovski-iako-ne-gi-sakaa-izborite-tie-kje-se-sluchat-vo-april-1

Еврокомесарот Јоханес Хан синоќа истакна дека е договорено да има избори, без да прецизира кога тие ќе се одржат. Сепак тој нагласи дека е постигнат договор кој ќе значи напредок на Македонија.

– Задоволен сум што политичките лидери постигнаа договор. Тоа е заеднички успех. Земјата ќе напредува во евроатлантските перспективи – рече меѓу другото еврокомесарот.

Најчитани вести