Интервјуа

Димовски: Кил има страшна бековска линија

Димовски: Кил има страшна бековска линија

Во пресрет на четвртфиналниот двомеч против Кил, пивотменот на РК Металург, Ванчо Димовски говори за противникот, за неговите очекувања од тој дуел, за Колдинг, репрезентацијата итн.

Во продолжение погледнето го целото интервју.