сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Димовски: Кил има страшна бековска линија

Dimovski

Поврзани вести

Во пресрет на четвртфиналниот двомеч против Кил, пивотменот на РК Металург, Ванчо Димовски говори за противникот, за неговите очекувања од тој дуел, за Колдинг, репрезентацијата итн.

Во продолжение погледнето го целото интервју.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести