четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Димовски утре на закоројување на лозје во Валандово и Лепово

g_ljupco-dimovski

Поврзани вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Димовски, и министерот за земјоделство на Хрватска, Тихомир Јаковина, утре по повод Денот на лозарите ќе присуствуваат на традиционално закројување на лозје на лозови насади на Винарија „Визба Валандово“ – Валандово и закројување на лозови насади на Винарија „Тиквеш“ – локалитет Лепово.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести