понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 11

Димовски утре во посета на откупните пунктови за тутун

Министерот Димовски утре во Прилеп ќе посети повеќе пунктови на кои се откупува тутунот

ljupco-dimovski

Поврзани вести

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство  Љупчо Димовски утре ќе го посети Прилеп.

Димовски, како што најавуваат од МЗШВ,  ќе посети повеќе откупни пунктови за тутун.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести