недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Димовски: Вечерва ќе излезат граѓаните кои се против дестабилизиција на Македонија (ВИДЕО)

ilija-dimovski_0

Последни вести

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за вечерашниот митинг пред Собранието. „Македонија е силна“ е  мотото под кое ќе се одржи собирот со почеток во 20 часот, а кој е најавен како приказ на единство и подршка на државата.

Во изјава за Телма, Илија Димовски од ВМРО – ДПМНЕ вели дека вечерва ќе излезат граѓани кои го препознаваат сценариото на СДСМ и поради ќе дојдат и ќе ја дадат својата поддршка за силна и стабилна Македонија каде работните места се приоритет.

 

Најчитани вести