петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Димовски за РСМ : Не се плашиме од опозициските институции кои ги најавува Заев

10687116_336325549869742_5965164034875390227_n-480x270

Последни вести

Власта не се плаши од формирањето на опозициски институции кои ќе бидат пандан на државните, изјави денеска за РСМ, пратеникот Илија Димовски.

Пратеникот Димовски од ВМРО-ДПМНЕ, кој денеска беше гостин во политичкиот магазин “Кворум” на Радио Слободна Македонија, ги повикува опозиционерите да размислат за своите чекори. Се надева дека ќе надвлдее разумот и дека тие ќе се вратат во Парламентот за заеднички да дискутираат, како што вели, за значајните прашања за државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести