петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Полицијата пронајде динамит кај двајца делчевци

Полицијата пронајде динамит кај двајца делчевци

Полицијата пронајде динамит кај двајца делчевци

Поврзани вести

Полицијата вчера пронашла динамит кај двајца делчевци.

При претрес на триесет и шестгодишниот М.Ц. од Делчево полицијата пронашла цилиндрична прачка со жолтеникава боја, со должина од 20 сантиметри и дијаметар од 2 сантиметри, завиткан во восочна хартија.

Поради сомнение дека се работи за динамит, кој најчесто се користи во градежништвото, предметот е одземен и истиот е приведен во полициската станица во Делчево. Во момент кога е вршен прегледот на М.Ц.,  со него било и едно лице кое се дало во бегство. Истиот е пронајден и приведен, утврдено е дека се работи за К.К.(27) од Делчево – вработен во градежна фирма, кој претходно го набавил динамитот и му го дал на М.Ц.

Полицијата работи по целосното расветлување на случајот ќе поднесе против нив соодветна пријава.

Најчитани вести